• 16 National Champions
  • 40 National Runner-Ups
  • 237 National All-Americans
  • 263 Regional Champions
  • 322 State Champions
  • 450 National Qualifiers
  • 32 Meet MVP’S
  • 2017 Bring the Heat Invitational 1st Place Team
  • 2017 Jackrabbit-Sapphire 1st Place Team
  • 2017 Johnson-Riley T&F Challenge 1st Place Team
  • 2017 Ken Roberts Track Challenge 1st Place Team
  • 2017 NC AAU District 1st Place Overall State Champions
  • 2017 Jim Law Invitational Runner-Up Overall Team
  • 2017 AAU Region 25 Championships 1st Place Overall Team
  • 2016 Foot Locker South Regional 10-under Team Runner-Up 2nd Place
  • 2016 NC AAU Cross Country Team State Champions 1st Place
  • 2016 AAU Club Nationals 12 year old girls 1st Place
  • 2016 AAU Region 25 Team Champions 1st Place
  • 2016 NC AAU Team State Champions 1st Place
  • 2016 Jim Law Invitational 17-18 Boys 2nd Place
  • 2016 Jim Law Invitational 15-16 Boys 1st Place
  • 2016 Jim Law Invitational 15-16 Girls 1st Place
  • 2016 Jim Law Invitational 13-14 Girls 1st Place
  • 2016 Jim Law Invitational 11-12 Girls 2nd Place
  • 2016 Jim Law Invitational 8-under Girls 1st Place
  • 2016 Jim Law Invitational 2nd Place Team
  • 2016 Ken Roberts Track & Field Challenge 1st Place Team
  • 2016 Johnson-Riley Track Challenge 1st Place Team
  • 2016 Jackrabbit-Sapphire Invitational 1st Place Team
  • 2016 Bring the Heat Invitational 1st Place Team
  • 2015 Russell E. Blunt 9-10 Boys 1st Place
  • 2015 AAU Club Nationals 11 year old girls 2nd Place
  • 2015 AAU Region 25 Championships 2nd Place Overall Team
  • 2015 Jim Law Invitational 9-10 Boys 1st Place
  • 2015 Jim Law Invitational 8-under Girls 1st Place
  • 2015 Jim Law Invitational 17-18 Boys 2nd Place
  • 2015 Jim Law Invitational 13-14 Girls 2nd Place
  • 2015 Ken Roberts Track & Field Challenge 2nd Place Overall Team
  • 2015 Greenville Jets Invitational 1st Place Overall Team
  • 2015 Johnson Riley Track & Field Challenge 1st Place Overall Team
  • 2015 Bring the Heat Invitational 1st Place Overall Team
  • 2014 Jim Law Invitational 17-18 Girls 2nd Place
  • 2014 Jim Law Invitational 8-under Boys 1st Place
  • 2014 NC AAU Track & Field State Championships 2nd Place Overall Team
  • 2014 High Point Panthers Ken Roberts Track Challenge 3rd Place Overall Team
  • 2014 Johnson Riley Track Challenge 2nd Place Overall Team
  • 2014 Battle of the Borders 1st Place North Carolina Team
  • 2014 Battle of the Borders 1st Place Overall Team
  • 2014 Bring the Heat Invitational 1st Place
  • 2013 Johnson-Riley 3rd Place Large Team
  • 2013 Battle of the Borders Overall Team Champions
  • 2013 Battle of the Borders North Carolina Champions
  • 2013 Bring the Heat Invitational 2nd Place
  • 2012 AAU Area 7 National Quailifer 3rd Place Team
  • 2012 Jim Law Invitational 8-under Girls 2nd Place
  • 2012 Jim Law Invitational 10-under Girls 2nd Place
  • 2012 Jim Law Invitational 15-16 Boys 2nd Place
  • 2012 NCAAU District Championships 3rd Place Team
  • 2012 Johnson-Riley 3rd Place Large Team
  • 2012 Battle of the Borders 2nd Place Team
  • 2012 Bring the Heat Invitational 2nd Place Team
  • 2011 NCAAU State Championships 3rd Place Team
  • 2010 Jim Law Invitational 8-under Girls 2nd Place
  • 2010 Johnson-Riley 3rd Place Large Team
  • 2008 Jim Law 8-Under Boys 2nd Place
  • 2008 Jim Law 9-10 Boys 2nd Place
  • 2008 Jim Law 9-10 Girls 2nd Place
  • 2008 Jim Law 11-12 Boys 2nd Place
  • 2008 Jim Law 13-14 Girls 1st Place
  • 2008 “Bring the Heat Invitational” 2nd Place Team
  • 2007 NCAAU State Championships 3rd Place Team
  • 2007 Jim Law Invitational 13-14 Girls 1st Place
  • 2007 Jim Law Invitational 8-under Girls 1st Place
  • 2007 “Bring the Heat Invitational” 1st Place Team
  • 2006 “Bring the Heat Invitational” 2nd Place Team
  • 2006 Johnson-Riley Track & Field Challenge 2nd Place Team
  • 2006 Track Phi Track Invite 3rd Place Team
  • 2006 High Point Panthers Track & Field Challenge 2nd Place
  • 2006 Jim Law Invitational 8-under Boys 2nd Place
  • 2005 BAYTAF Classic Division II Team 2nd Place Team
  • 2005 Region 3A Championships 3rd Place Team
  • 2005 Johnson-Riley Track & Field Challenge 1st Place Team
  • 2005 Jim Law Invitational 13-14 Boys 2nd Place
  • 2005 Jim Law Invitational 13-14 Girls 2nd Place
Loading...